O místě

Na Lisu je dům z roku 1608, kde se dříve nacházel dubový lis na víno. Stojí na samotě na pravém břehu Labe pod bývalými vinicemi a od pradávna je místem setkávání, oslav a veselic.

Ještě v padesátých letech minulého století zde bývala hospoda s tanečním sálem. Provozovatelem byl jistý pan Vališ, který kromě hospody provozoval i přívoz, aby si tak zajistil návštěvnost hostů z vesnic na protějším břehu Labe.
Část jeho klientely tvořili také voraři, kteří již zdálky volali „Vališi! Pívo!“. A pan Vališ vybíhal s bandaskou k řece a přelíval projíždějícím vorařům pivo do jejich vlastních nádob.

Dům Na Lisu měl své obyvatele až do začátku 21. století. V té době už ale veřejnosti nesloužil a byl postupně opuštěn.

Nakonec dům postupně chátral a byl terčem vandalů.
V letech 2021–2022 jsme provedli citlivou rekonstrukci, díky které se podařilo dům zachránit a znovu ho vrátit svému účelu.

Cílem rekonstrukce nebylo jen vytvořit funkční budovu, ale i citlivě zachovat co nejvíce původních prvků a k rekonstrukci použít kvalitní autentické materiály. Vzhled historického domu na úplné samotě má kouzlo, které jsme nechtěli narušit. Proto jsme domu ponechali jeho původní oprýskanou fasádu, aby bylo vidět původní zdivo z opukového kamene. Celkový přístup k rekonstrukci se odráží v detailech: od na míru postavených kachlových kamen a stoleté opukové dlažby ve vstupní hale až po celkový vzhled domu se zelenými okenními rámy a dveřmi z modřínového dřeva nebo ručně vyráběné zásuvky a vypínače Mulier.

I v převážném zachování původních prvků se nám podařilo vytvořit místo, které splňuje všechny požadavky moderního slow travel pobytů v přírodě.

Návrh rekonstrukce a konzultace stavby prováděl architekt Jan Veisser (atelier ORA). 

Nad domem se nachází volně přístupná studánka pro kolemjdoucí, kterou jsme v roce 2021 vyčistili a opravili. K domu patří dnes již zaniklé svažité vinice na opukových terasách, které zpustly kvůli nešetrnému využívání mechanizace při pěstování vína. Část vinic se ale zachovala. Dodnes nedaleko domu na pozemcích v okolí kopce Sovice najdeme rozsáhlé vinice, které vlastní rodina Lobkowiczů.

K domu náleží parkoviště, obrovská zahrada, obřadní místo, lodičky, ohniště i koutek pro děti.

Dům na svatbu na samotě
Dům na svatbu na samotě

Naše vize a filosofie

Naším cílem je provozovat místo, které bude otevřené, jedinečné a hlavně upřímné.
Chceme být pro všechny. A to jak cenovou nabídkou, tak přístupem k zákazníkovi.

Procházíte místa na svatbu a před očima už jste měli 20 stejně vypadajících stodol s kolem od žebřiňáku na stěně?
Hledáte místo, kde uspořádat firemní event? Kde se vám bude dobře pracovat i trávit volné chvíle? Už vás nebaví sterilní konferenční sály?
Rádi byste strávili čas s rodinou někde v přírodě, v klidu a o samotě, kde budete mít čas na sebe navzájem?

Jsme tu pro vás. Dům Na Lisu vás nadchne a splní vaše očekávání.

Jsme nesmírně rádi, že dům je takový, jaký je. Rekonstrukcí jsme nezměnili jeho ducha. Chceme dům poslouchat a nechat vyprávět další příběhy. Třeba právě ten váš.
Na Lisu je svatební místo už několik století. Dům tak vracíme jeho původnímu účelu. Symbolicky jsme před domem vysadili i několik kořenů révy, abychom připomněli historii lisování vína. Díky povaze místa si nemusíme na nic hrát, nic na sílu předělávat. Nemusíme zkrátka tlačit na pilu. Ctíme tradici a folklor, ale nevytváříme je uměle. Ceníme si původní architektury, přírody, genia loci. Pokud to cítíte stejně jako my, určitě budeme to pravé místo pro vás.

Klára a Eliáš Slunečkovi

Svatby

Místo jsme na svatbu stavěli. Sami jsme zde svatbu měli. A nyní může být na pár dní vaše.

Svatbou u nás dáte najevo, že máte rádi přírodu, architekturu, klid, tradici a design. Obrovskou výhodou je, že zvládnete vše na jednom místě. Obřad, hostinu, oslavu i ubytování. Dům navíc půjčujeme kompletně vybavený od váziček, pípy a grilu až po světýlka.

Kapacita

Nachystáme vám 6 pokojů pro 14 hostů (5x 2 osoby a 1x 4 osoby). Každý pokoj má vlastní WC a sprchu. Využít můžete i čtyři přistýlky a dvě dětské postýlky.

Ve „spacákovně“ v podkroví ubytujete ve spacácích klidně dalších 60 hostů. Připraveno je tam 10 přistýlek (bez lůžkovin). Podkroví má vlastní sprchu, WC a dvě umyvadla.

Kolem domu je i dostatek místa pro dobrodruhy, kteří chtějí spát ve stanu. Za satny si nic neúčtujeme.

Vnitřní společenská místnost domu pojme na svatební hostinu pohodlně 70 osob (nepohodlně i více). Dalších minimálně 60 usadíme u venkovních stolů, které je možné zastřešit.

Kousek od domu jsme vybudovali rozsáhlé parkoviště. Na auta přitom není vidět a nekazí dojem svatebního místa uprostřed přírody.

Nevadí nám, pokud si s sebou vezmete domácí mazlíčky.

Jídlo

Catering od nás není podmínkou, ale doporučením. V opačném případě můžete využít naši plně vybavenou kuchyň a uvařit si sami.

Obřadní místo

Pokud se rozhodnete pro obřad na zahradě, určitě si ušetříte spoustu starostí s přepravováním hostů. Pro naše svatební místo máme připraveno několik mokrých variant – svatba tedy proběhne venku za každého počasí.

V nedaleké Roudnici a Ploskovicích je možné uspořádat svatbu na zámku, Roudnice nabízí i obřady v katolickém či evangelickém kostele.

Vybavení

Máme všechno. Od slavobrány přes gril na prase, pípu a ozvučovací sestavu až po skákací hrad. Za naprostou většinu vybavení si neříkáme žádné peníze navíc a je zahrnuto v nájmu.

Ceny pronájmu najdete v ceníku. Ohledně prohlídky nám napište nebo zavolejte. Rádi se vám budeme věnovat.

Noční klid

Není nutné dodržovat. Dům je na samotě. I tak budeme rádi, pokud nebudete zatěžovat život okolních zvířátek zbytečným hlukem.

Obřad

Rádi vám doporučíme oddávajícího a poradíme s legislativním postupem svatby.

 

FAQ

Co všechno je obsaženo v ceně?

Pronájem na dvě noci obsahuje: dům (sál, 3xwc, chodba, kuchyň, 6x apartmán, 6x koupelna s wc, 1x půda, 1x koupelna s wc), prostorná zahrada, dětský koutek, obřadní místo, dvě lodičky, parkoviště pro 30 aut, bohatá výbava kuchyně, prostírání až pro 180 osob, 2x dvojpípa, ledovač, pressovač, venkovní nábytek, gril na prase, veškeré toaletní potřeby

Do kolika hodin může být u vás párty?

Do kolika budete chtít.

Děláte i jednodenní pronájmy?

Neděláme, protože by nás mrzelo, že si to u nás ani neužijete. Naše místo následuje trend „slowtravel“ a ani svatba u nás by neměla být uspěchaná.

Dá se u vás udělat svatba do 100.000?

Ano. Píšeme o tom více zde.

Kolik stojí Váš catering?

Obvykle se pohybujeme okolo 1.500,- – 3.000,- za osobu na den za jídlo. Záleží to na mnoha faktorech. Rádi Vám uděláme kalkulaci na míru Vaší svatbě.

Můžeme si od Vás objednat catering, ale mít vlastní pití?

Ano. V tom případě platíte jen za obsluhu – záleží n počtu hostů a tím pádem i číšníků. Více v sekci catering, zde.

Kolik se Na Lisu vyspí osob?

14 osob v apartmánech + 4 přistýlky + 2 dětské postýlky + 60 lidí na půdě ve spacákovně + 100 lidí na zahradě ve vlastních stanech

Budou v pokojích ručníky? Bude dostatek toaletního papíru? Bude dostatek teplé vody?

Ano. Ano. Ano.

Můžete nám doporučit kapelu?

Zkuste tyto: Der Šenster Gob, Holinky, Kobra Party Band Universal, Tygroo, CM Trnka

Můžete nám doporučit oddávajícího?

Zkuste Lenku Selčanovou z Roudnice. Je to husitská farářka a máme s ní dobré zkušenosti. 605 445 739 lenka.selcanova@gmail.com

Jaký zvolit dresscode?

Vzhledem k místu doporučujeme to nepřehánět s formalitou. Určitě napište všem hostům, ať  si vezmou pohodlné boty. Zejména pro dámy v lodičkách by to u nás mohli být nepohodlné. Jinak doporučujeme zvolit uvolněný, přírodní styl – cokoliv si podtím představíte.

Máte k dispozici nákres domu?

Ano. Zde. Plánek zahrady a okolí je níže.

Kam máme uložit přes noc květiny?

Dům je kamenný a i v létě si udržuje příjemnou teplotu. Ideální místo na květiny je na zemi ve velké místnosti, nebo venku za domem, kam ráno nebude svítit slunce.

Seznam vybavení

Porcelán:

Polévková mísa Thun modrá linka 8x, hluboké talíře Thun modrá linka 74x, malé mělké talíře Thun modrá linka 74x, velké mělké talíře Thun modrá linka 74x, misky Thun modrá linka 10x, podšálek Thun modrá linka 54x, Malé šálky Thun modrá linka 54x, čajové šálky Thun modrá linka 18x, konev na čaj Thun modrá linka 3x, servírivací mísa na salát Thun modrá linka 4x, oválný tác Thun modrá linka 4x, bílý talíř na polévku 50x, bílá miska 50x, bílý talíř mělký 50x, bílý talíř dezertní 100x

vybavení baru v sále

Sklenka degustiv 26x, sklenice na vodu 60x, Pressovač DeLonghi Magnifica S 1x, Ledovač Klarstein 1x, tác pro nošení nápojů 6x, sklenice na víno 80x, keramické hrnky ikea 40x, sklenice sekt 80x, stroj na ohřev a míchání mléka 1x, kelímek NICKNACK 200x, slánky 6x, dvojpípa kobra s vodním chlazením hnaná vzduchem 1x, dvojpípa Lindr -suché chlazení 1x, skleněná karafa 12x, vývrtka na víno 6x, lednice pod barem 2x

kuchyně

rychlovarná konvice 1x, stojanový mixér 2x, pánve 9x, poklice na hrnce 10x, hrnce 10x, dřevěné prikynko na krájení 12x, struhadlo 1x, nerezové síto 3x, plastové síto 1x, naběračka 13x, ruční stoj na hranolky 1x, škrabky 4x, palička na maso 1x, trychtýř 3x, vařečky 8x, naběračka na špagety 2x, silikonová stěrka 1x, obracečka 5x, naběračka malá 2x, nůž KitchenAid 10x, nůž Fiskars 4x, šťouchadlo na brambory 1x, kleště 4x, skleněné vázy 32x, keramické vázy 3x, skleněná mísa 2x, pletený košík 6x, servírovací vozík 1x, fritéza 1x, lednice 400l 2x, domácí myčka(ne gastro)1x, sporák 1x + 4x plynová bomba, digestoř 1x, mrazák s horním plněním 500l 1x,

obřad

slávobrána bílá dřevěná 230×180 cm
obřadní stolek 74×74 cm
16x zahradní židle bílá

další

12x stůl 118x74cm, 64x židle, 1x piano Petrof – naladěné, 2x pramice, 4x pádlo, historická truhla, 1x malý stůl 74×74, malířský stojan, 3x gastrostůl, 3x banket stůl, 10x venkovní stůl 180×80 se dvěma lavicemi, gril Sauenland Pro XL (uhlí prosím vlastní), napichováky na buřty 10x, dřevo na oheň

za ošupné půjčujeme

aparatura JBL EON208P 1500,-
skákací hrad 5x5m 1500,-

   

uspořádání sálu:

Jak udělat svatbu do 100 tisíc? Krok po kroku.

Jak udělat svatbu do 100 tisíc? Krok po kroku.   Svatba je jen jednou za život, ale nemusí Vás stát tolik, zvlášť pokud se budete držet následujících kroků. Na Lisu Vám přináší detailní návod, jak mít krásnou svatbu, a přesto po ní nezažít finanční kocovinu....

Jak uspořádat stoly na svatbě?

Jak uspořádat stoly na svatbě? Zasedací pořádek na svatbě má svá jasná pravidla. Ta základní všeobecná pravidla najdete na obrázku níže, pojďme se na to ale podívat více do detailu.  Raut a sezení? Pokud jste se rozhodli pohostit Vaše hosty rautem a nikoli...

Oddávající na svatbě: Kněz, farář, úředník, nebo kamarád?

Oddávající na svatbě: Kněz, farář, úředník, nebo kamarád? Téma, na které se nás ptá řada našich klientů a na které zároveň není jednoduché odpovědět. Rozhodně si oddávajícího vyberte podle sebe, ale pokud hledáte názor někoho se zkušenostmi, připravili jsme pro Vás...

Jak na svatbu v šesti krocích.

Obsáhlých článků na toto téma už bylo víc než dost. Přitom opravdu zásadních je následujících 6 kroků, vše ostatní jsou jen ,,věci navíc“. Vyberte si místo (ideálně u nás Na Lisu) a tím pádem i termín. Zašlete hostům „save the date“. Zajistěte si oddávajícího. Více...

Pobyty

Na Lisu může být místo pro Váš workathlon, firemní večírekretreat, jógový pobyt…

Plná penze od 960,-/den (na přání GF/VEG/VG)

Aby se Vám dobře pracovalo nabízíme velmi výkonné internetové připojení Starlink od Space X.

Pro společné prezentace můžete využít náš výkonný dataprojektor, který šlape skvěle i za denního světla.

Ve volných chvílích můžete vyrazit na výlet na kole či pěšky. Kolem domu vede cyklostezka i turistická cesta. V okolí jsou vinice, lesy, louky. Potkáte zde daňky, lišky, koroptve, kačeny, dravé ptáky, volavky… Můžete si zaplavat v řece, nebo vyrazit na Říp. Za kulturou stačí zajet do nedaleké Roudnice nad Labem, cesta autem představuje jen 8 minut.

Firmám nabízíme individuální kalkulace.

Pro dobročinné neziskové organizace máme připravené slevy.

Pro všechny trenéry jógy, meditace, tai-chi a podobně máme nachystané individuální podmínky. Napište nám nebo zavolejte.

Na Lisu je místo, které Vás vytrhne z každodenního stresu. Okolní příroda a vzdálenost od civilizace Vám pomůže nabrat sílu a soustředit se na sebe sama.

 

 

 

Ceník

(platný od 15.9.2023)

svatební sezóna květen – září

 

svatební víkend

Dostanete od pátku do neděle plně vybavený dům se zahradou, obřadním místem, parkovištěm, zahradním nábytkem a prostě vším, co budete ke svatbě potřebovat. V ceně je zahrnuto ubytování v plné kapacitě domu. Za příplatek 18.000,- je možné si svatbu protáhnout až do pondělí.

112.000,-

akce na zbývající víkendy 2024

98.680,-

 

čtvrteční svatba

Ve středu přijedete, vše v klidu nazdobíte, ve čtvrtek se budete veselit a v pátek loučit. Plně vybavený dům se zahradou, obřadním místem, parkovištěm, zahradním nábytkem a prostě vším, co budete ke svatbě potřebovat. V ceně je zahrnuto ubytování v plné kapacitě domu.

72.000,-

 

úterní svatba

Pokud nechcete za svatbu utrácet veliké peníze, je pro Vás úterní svatba určitě nejlepší variantou. Plně vybavený dům Vám umožní si svatební občerstvení zajistit zcela svépomocí. Dům má vše, co budete potřebovat. V ceně je vše, jako v předchozích dvou případech.

68.000,-

 

Chci prohlídku/rezervaci

svatby mimo sezónu jsou o 20% levnější

rezervační poplatek je vždy 50% ceny nájemného.

 

 

rodinné, firemní a jiné akce pouze říjen – duben

objekt po – pá 18.000,-/noc minimální délka pobytu 2 noci.

objekt pá – ne/státní svátky 22.000,-/noc minimální délka pobytu 2 noci.

týdenní pobyt 100.000,-

Kontakt

Na lisu je dům nedaleko od Roudnice nad Labem v obci Brzánky. Jsme ve výborné dojezdové vzdálenosti od Prahy.

+420770660473

info@nalisu.cz

Příjezdová cesta k nám je skrze Obec Brzánky, do zákazu vjezdu a následně cca 1 km po polní cestě.
Můžete ale také jet na „Vyhlídku Hoštka“ a odtud sejít 150m dolů pěšky po modré turistické stezce. 

podporujeme:

poučení:
Tento web a jeho obsah se poskytují „TAK, JAK JSOU“, a jeho provozovatel neposkytuje žádné prohlášení ani záruku jakéhokoli druhu ve vztahu k tomuto webu nebo jakýmkoli webům či službám přístupným prostřednictvím tohoto webu. Provozovatel webu  se výslovně zříká všech výslovných a předpokládaných záruk, mimo jiné včetně předpokládaných záruk prodejnosti, vhodnosti pro určitý účel, vlastnictví a neporušování práv. Provozovatel webu ani jeho příslušní vedoucí pracovníci, ředitelé, zaměstnanci, zástupci nebo poskytovatelé služeb třetích stran nebudou v žádném případě odpovědní žádné straně za jakékoli přímé, nepřímé, náhodné, zvláštní, exemplární, následné či jiné škody (mimo jiné včetně ušlého zisku, přerušení provozu, ztráty programů nebo dat) bez ohledu na formu žaloby a bez ohledu na to, zda se jedná o smlouvu, delikt, nedbalost, přísnou odpovědnost nebo jiné skutečnosti, které vznikly v důsledku nebo v souvislosti s tímto webem, jakýmkoli obsahem na tomto webu nebo službou, na kterou odkazuje, případně jeho kopírováním, zobrazováním nebo používáním. Omezení uvedená v tomto dokumentu platí i v případě, že nápravné opatření nesplní svůj základní účel. Cílem tohoto ustanovení není vyloučit odpovědnost, kterou nemůžeme vyloučit podle platných právních předpisů.
Veškeré informace obsažené na tomto webu se poskytují pouze pro obecné informační účely a nelze je považovat za právní, účetní, daňové nebo obdobný obsah.